Zájezd do Břeclavi 2017

    V pátek 2. 6. 2017 jsme v brzkých ranních hodinách nasedli v plné sestavě našeho sborečku Ptáčata do autobusu. Cilem naší cesty byla Břeclav. A to konkrétně Základní umělecká škola v tomto městě. Na vystoupení zde nás pozval školní sbor Domino Cantat nižšího gymnázia.

    Vlastní koncertní zpívání proběhlo v místním malém, avšak velmi krásném sále, kterému dominují pěkné varhany. Společně s hostujícím sborem jsme předvedli kvalitní a velmi líbivý program.

    Po předání drobných dárků - propagačních předmětů, které nám věnovalo město Šumperk, jsme se s dětmi přesunuli do blízkého Lednicko-valtického areálu.

    Následovala romantická projížďka kočárem taženým koňmi po zámeckém parku. Poté následovalo příjemné proplutí parkem lednického zámku po ramenech řeky Dyje od Minaretu k zámku v Lednici. Velkou zásluhu na tom, že vše dopadlo takto prima, mělo také počasí. Sluníčko nám svítilo celý den.

    Domů, do Šumperka, jsme přijeli se zpožděním. Stalo se to díky opravám na dálnici mezi Brnem a Olomoucí. Zpoždění však nepokazilo dojmy a zážitky z tohoto pěveckého výletu.

    Jsme moc rádi za břeclavské pozvání. Možnost vystoupení v novém, zajímavém prostředí, ve společnosti starších bezva spoluzpěváků je pro nás vzpruhou a výzvou pro další roky. Naši zpěváci v Břeclavi odezpívali krásné vystoupení, kterým ukončili celoroční náročnou sborovou činnost.

    Je třeba poděkovat paní dirigentce Mgr. Pavle Zerzáňové a paní klavíristce Marušce Zajícové. Oběma patří obrovský dík   za celoroční starostlivost o naše zpěváčky.

                                                                                                                                              Mgr. Adéla Nevrlá