Koncert - Uničov 2014

    Tuto akci s názvem UNIČOVSKÉ DĚTSKÉ SBOROVÉ DNY 2014 zorganizovalo místní městské kulturní zařízení ve spolupráci s ministerstvem kultury a NIPOS Artamy Praha. Do soutěže se zapojily také oba dětské pěvecké sbory (dále DPS) naší školy.

    DPS PTÁČÁTKA zpíval v kategorii I. A. Společně s nimi zpívaly sbory DPS PÍSNIČKA – ZŠ Zábřeh, B. Němcové, DPS SLAVÍK – ZŠ Zábřeh, Školská, DPS BĚLÁČCI – ZŠ a MŠ Jeseník, Adolfovice, DPS – VĚTRNÍČEK ZŠ Loštice, DPS SEDMIHLÁSEK – ZŠ Vrbno pod Pradědem, Školní.

    DPS PTÁČATA zpíval v kategorie I. B. Jejich konkurenty byly sbory DPS DUBÍNEK – ZŠ a MŠ Dubicko, DPS GYMPLÁČEK – Gymnázium JŠ Přerov, DPS MLÁDÍ – ZŠ Litovel, Vítězná, DPS LOUČŇÁČEK – ZŠ Loučná nad Desnou. Oba naše sbory se ve velké konkurenci neztratily, odborná porota jistě neměla lehké rozhodování. Výkon DPS PTÁČÁTKA ocenila ZLATÝM pásmem. Výkon DPS PTÁČATA pak pásmem STŘÍBRNÝM.

    Velký podíl na tomto znamenitém umístění měla sbormistryně Pavla Zerzáňová-Hilšerová, které si za výborně sestavený program našeho vystoupení vyslechla pochvalu od poroty. Dalšími, kteří se významným dílem o úspěch zasloužili, jsou klavíristka paní Marie Zajícová, trumpetista Adam Štěpán a sólisté obou sborů.

                                                                                                                                         Nevrlá Adéla

 

(foto z akce na www.ptacata.webnode.cz/fotogalerie)